نانو محک بهبود
فرماندار،بحران‌ آب،کاشان ،خشکسالی،آب شرب،کشاورزی،نانو محک بهبود

در «کاشان و آران و بیدگل» برعکس همه کشور مشکل آب شرب داریم

معاون استاندار و فرماندار شهرستان کاشان گفت: هرچند در کل کشور مشکل کم‌آبی در حوزه کشاورزی است ولی در کاشان و آران و بیدگل برعکس کل کشور نگاه و صحبت از تأمین آب شرب مردم راداریم نه در مباحث کشاورزی.
باگذشت بیش از ۸ سال از اجرای پروژه انتقال آب زاینده‌رود به کاشان هنوز این پروژه تکمیل‌نشده است.
«ابوالفضل صدرائیه» معاون استاندار و فرماندار شهرستان کاشان در حاشیه دیدار مدیرعامل سازمان آبفای کشور از پروژه‌های آب‌رسانی کاشان، ضمن انتقاد شدید نسبت به عدم تحقق وعده داده‌شده در انتقال ۱۱۰۰ لیتر آب زاینده‌رود به شهرستان کاشان باگذشت بیش از ۸ سال از افتتاح این پروژه گفت: تأمین انتقال آب زاینده‌رود به شهرستان کاشان مهم‌ترین مشکل حوزه آب شهری کاشان است.
وی بابیان اینکه متأسفانه تکمیل پروژه انتقال آب زاینده‌رود علیرغم افق طرحی هم در این پروژه پیش‌بینی‌شده بود هنوز تکمیل‌نشده است. گفت: باید اذعان کرد پروژه انتقال آب زاینده‌رود به کاشان تنها پروژه‌ای است که در اواخر دولت خاتمی افتتاح شد و طی دو دولت گذشته (۹ سال) هیچ پیشرفتی تاکنون نداشته است. ضمن اینکه زمان‌هایی داشتیم که حجم آب هم به نصف کاهش پیداکرده است.
تغییرات در تونل گلاب و مطابق نبودن این تغییرات با طرح انتقال آب زاینده‌رود به کاشان دلیل عدم تکمیل این پروژه است.
صدرائیه تغییرات در تونل گلاب و مطابق نبودن این تغییرات با طرح انتقال آب زاینده‌رود به کاشان را یکی از دلایل عدم تکمیل این پروژه دانست و تأکید کرد: با توجه به اینکه شهرستان کاشان در حوزه مصرف آب شرب با مشکل جدی روبرو است از مسئولین وزارت نیرو و آبفای منطقه اصفهان در دولت تدبیر و امید انتظار داریم هرچه زودتر نسبت به اتمام این پروژه تمهیدات ویژه‌ای را بکار گیرند.
شهرستان کاشان برعکس کل کشور با مشکل آب شرب روبرو است
وی تصریح کرد: هرچند در کل کشور مشکل کم‌آبی در حوزه کشاورزی است ولی در کاشان و آران و بیدگل برعکس کل کشور نگاه و صحبت از تأمین آب شرب مردم راداریم نه در مباحث کشاورزی.
باگذشت ۷ سال هنوز مجتمع آب‌رسانی روستاهای خنب، دره، جزه، جوشقان استرک و مشهداردهال تکمیل‌نشده است.
معاون استاندار و فرماندار کاشان، شرایط حاکم خشک‌سالی در اکثر روستاهای کاشان را غیرقابل‌تحمل و مشکل‌ساز دانست و گفت: با توجه به شرایط خشک‌سالی که بر اکثر روستاهای کاشان حاکم است و قبلاً تأمین آب از طریق قنوات و چشمه‌ها تأمین می‌شد و در حال حاضر اکثر قنوات روستا‌ها خشک و یا کم آب‌شده‌اند این روستا‌ها دچار کمبود شدید آب‌شده‌اند، لذا امروز که در خدمت جانباز مدیرعامل محترم آبفای کشور در کاشان هستیم امیدواریم با توجه به بودجه متمرکزی که امسال مجلس شورای اسلامی برای تکمیل شدن مجتمع‌های آب‌رسانی روستا‌ها گذاشته می‌شود با کمک تیمسار منصوری در مجلس در راستای هرچه بیشتر کسب کردن اعتبارات برای تکمیل پروژه‌های آب‌رسانی روستاهای خنب، دره جزه، جوشقان استرک و مشهداردهال کاشان نیز اقدامات لازم به عمل آید.
فرماندار کاشان از سه مجتمع آب‌رسانی به روستاهای خنب، دره، جزه، جوشقان استرک و مشهداردهال که بخش زیادی از روستاهای کاشان را تخت پوشش قرار خواهد داد نام برد و گفت: با توجه به اینکه حدود ۷ سال از عمر این پروژه‌ها می‌گذرد انتظار داریم با کمک عزیزان در وزارت نیرو و آبفای کشور هرچه زود‌تر این سه مجتمع آب‌رسانی در روستاهای کاشان تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
حمیدرضا جانباز، مدیرعامل آبفای کشور به‌اتفاق مهندس قانع معاون آبفای کشور، منصوری، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، صدرائیه، فرماندار کاشان، اسدی مدیرعامل آبفای کاشان پس از بازدید از تأسیسات آب و فاضلاب شهرستان کاشان مشکلات آب‌رسانی به روستاهای کاشان را مورد برسی قرارداد و سپس به‌اتفاق هیئت همراه با حضور در شهرستان‌های نطنز و بادرود از مسکن مهر و تصفیه‌خانه امامزاده آقا علی عباس (ع)، طرح انتقال آب شرب چشمه کنگران به قهرود، شبکه آب و فاضلاب شهر جوشقان قالی و نیز تأمین اعتبار برای پروژه‌های در دست اجرا به این مناطق سفر کردند.

 

کاشان نیوز

دیدگاه خود را ارسال نمایید

ما را دنبال کنید

نانو,محک,بهبود نانو,محک,بهبود