نانو محک بهبود
بیل گیتس +تصفیه فاضلاب  توالت +توالت بدنن مصرف اب +

بیل گیتس از توالت بدون نیاز به آب رونمایی کرد.

 

به گزارش بی بی سی، بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت در چین از توالتی رونمایی کرد که نیاز به شبکه آب یا فاضلاب ندارد و با استفاده از مواد شیمیایی می‌تواند فضولات را به کود تبدیل کند.

این توالت که پس از سال‌ها کار آماده عرضه شده، حاصل پروژه‌ای است که در بنیاد ملینا و بیل گیتس پیگیری شد. این توالت‌ها در طراحی‌های متنوع برای فضولات مایع و جامد متفاوت ساخته شده‌اند.

گیتس گفته توالت‌های فعلی فضولات را صرفا در آب رها می‌کنند در حالی که توالت‌های جدید نیازی به فاضلاب ندارند و فعل و انفعالاتی شیمیایی چون سوزاندن فضولات در آنها اعمال می‌شود.

گیتس در طول سخنرانی یک ظرف شیشه‌ای حاوی مدفوع انسان در دست داشت و یادآور شد که این محتوا حاوی ۲۰۰ تریلیون روتاویروس، ۲۰ میلیارد باکتری شیکلا (عامل اسهال خونی) و ۱۰۰ هزار تخم انگل است.

او روند تغییر از توالت‌های سنتی به نمونه‌های بی‌آب را مشابه توسعه علم محاسبات و کامیپوتر در اواسط دهه هفتاد و دورانی دانست که او مایکروسافت را بنیانگذاری کرد.

بنا بر گزارش بنیاد گیتس، امکانات بهداشتی ناکارآمد و ضعیف، سالانه منجر به مرگ نیم میلیون کودک زیر ۵ ساله می‌شود و هر سال بیش از ۲۰۰ میلیون دلار به خاطر مراقبت‌های بهداشتی هدر می‌رود.

 

 

 

دیدگاه خود را ارسال نمایید

ما را دنبال کنید

نانو,محک,بهبود نانو,محک,بهبود