نانو محک بهبود
سازگاری با کم آب +فضای سبز+روش آبیاری+فضای سبز+

چهار مصوبه جدید کارگروه ملی سازگاری با کم آبی

ممنوعیت آبیاری چمن در تمامی فضاهای سبز دستگاه‌های دولتی/ کاهش 30 درصدی آب مصرفی فضای سبز نسبت به سال گذشته/ آبیاری فضای سبز در طول روز ممنوع شد

❇️دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی با تاکید بر اینکه براساس مصوبات جدید این کارگروه آبیاری فضای سبز در طول روز ممنوع شده است، گفت: در این مصوبات سازوکار تشویقی برای شهرداری‌هایی که حفاظت و ارتقای فضای سبز شهرها را همزمان با کاهش مصرف آب پیاده سازی نمایند پیش بینی شده است.

❇️بنفشه زهرایی، دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی از چهار مصوبه جدید کارگروه ملی سازگاری با کم آبی سخن به میان آورد و افزود: در زمینه تغییر روش‌های آبیاری و الگوی فضای سبز شهری، ابتدا فعالیت را از خود دستگاه‌های دولتی آغاز کرده‌ایم و براساس آن استانداری‌ها موظف شده‌اند ممنوعیت آبیاری چمن در تمامی فضاهای سبز متعلق به دستگاه‌های دولتی و ادارات را ابلاغ کنند.

❇️دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی خاطرنشان کرد: همچنین این دستگاه‌ها موظف خواهند بود شیوه های آبیاری نوین برای سایر فضاهای سبز را با هدف کاهش مصرف آب به کار ببرند .
❇️وی اضافه کرد: این تنها نقطه آغاز است و شهرداری‌ها به عنوان متولیان فضای سبز شهری موظف     شده‌اند در مدت دو ماه برنامه عملیاتی خود را در خصوص کاهش 30 درصدی آب مصرفی فضای سبز و خدمات شهری نسبت به سال گذشته ارائه نمایند.

❇️زهرایی از ممنوعیت سه الگوی نامناسب در مصرف خبر داد و افزود: آبیاری فضای سبز در بین ساعات 9 تا 17 ، آبیاری نادرست فضای سبز به نوعی که آب روی آسفالت جاری شود و شست‌وشوی خیابان و پیاده‌رو با آب شرب سه روش غلط و نامناسب مصرف آب در فضاهای سبز شهری است که از این پس ممنوع شده و شهرداری‌ها موظف به خودداری از آن‌ها شده‌اند.
❇️دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی همچنین از تدوین سازوکار تشویقی برای شهرداری‌هایی که حفاظت و ارتقای فضای سبز شهرها را همزمان با کاهش مصرف آب اجرا کنند خبرداد.

برگرفته از پايگاه خبري وزارت نيرو


 

دیدگاه خود را ارسال نمایید

ما را دنبال کنید

نانو,محک,بهبود نانو,محک,بهبود